Bashkëkohore Artist kineze Chai Xiaogang Oil Painting Art Vlerësim - Jeton lundruese

Artist Chai Xiaogang Simbolika Oil Painting Vlerësim i punës - Jeton lundruese

Pikturë Title: Jeton lundruese

Artist: Chai Xiaogang (Kinë)

Pikturë Size: 130 * 97 milion

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: 1993

Që nga ish-gjysma e viteve 1990, karaktere janë të mbështjella me shumë shtresa u shfaq shpesh në pikturë të naftës veprat e artistit Chai Xiaogang-së, këto karaktere dukej për të fluturuar në qiell, ose duke notuar në det lirisht, por nuk mund të heqin qafe e statusit siklet që vetë u janë astricted rëndë, dhe të njëjtën kohë ata kanë nevojë për të absorbuar 'ushqimin' nga jashtë vazhdimisht, përndryshe është e vështirë për të mbijetuar.

Kjo seri e punimeve pikturë të naftës, është një lloj i të zbulojë e statusit të palogjikshme dhe paradoks të stilit të ekzistencës së njerëzve bashkëkohorë (kryesisht i referohen intelektualëve) - edhe pse ata e dëshiruar për të mbijetuar metafizike të vetë-mjaftueshme, por për shkak të Badger me të ndryshme laike, pengesat mediokër edhe hutuar, ata nuk mund të hedhin këto tangles larg thjesht, e vetmja gjë që mund të bëjnë është të përpiqen të mirën e tyre për të mbijetuar difficultly dhe hutueshëm nën dallim të madh në mes të ëndrrës dhe realitetit.

Rreth Artist Chai Xiaogang:

Z. Chai Xiaogang, i cili ka lindur në vitin 1962 në GuanYun, Jiangsu të Kinës. dhe u diplomua nga specialiteti pikturë të naftës e departamentit të Arteve të Bukura në Institutin e Artit Nanjing në vitin 1985.

Si një nga të famshëm artistët pikturë të naftës në Kinë dhe figurën përfaqësuese të the'85 Lëvizjes New Art në Kinë. Artist Chai Xiaogang ka botuar më shumë se njëqind punime në revista të artit profesionale në të gjithë botën, duke përfshirë Kinë Artit, Fushën e Artit në Kinë, Artist, Lion Artit, dhe Koleksion në Tajvan dhe mbledhësit në Hong Kong.

Artist Chai Xiaogang u shfaqën edhe në Jiangsu Illustrated, Letërsi Art, dhe objekte kineze Hong Kong e. Veprat e tij janë mbledhur nga individët dhe institucionet e artit në mbarë botën. Ai u diplomua nga Departamenti i Arteve të Bukura, Nanjing Akademinë e Arteve të Bukura, majoring në pikturë të naftës në vitin 1985.

Ekspozitat kryesore:

1984 - Gjashtë Men Oil Painting Trego (Nanjing);

1985 - Java Jiangsu Rinia - Ekspozita Big Modern Art;

1986 - China 1985 New-vale Large Magic Lantern udhëtim Ekspozita (Zhuhai);

1989 - Kina Art Ekspozita Modern (Pekin);

1993 - Pas-Kinë Art New Show nga (Hong Kong)

etj

* Burim origjinal: Kineze Artist Chai Xiaogang Oil Painting Art Vlerësim Bashkëkohor - Jeton lundruese

Kjo hyrje ishte postuar në simbolizmin Oil Painting dhe etiketuar , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>