Artist bashkëkohore kineze Chen Wenji Oil Painting Art Appreciation - Blue, Grey Sky Mjedisi


Artist Chen Wenji Still naftës Jeta Pikturë Puna Appreciation - Blue Sky, Mjedisi Grey

Pikturë Titulli: Blue, Sky Mjedisit Grey

Artist: Chen Wenji (Kinë)

Size Pikturë: 100 * 140cm

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: 1986

Në kontrast me rrjedhat e shumicës së artistëve bashkëkohorë pikturë kineze të naftës të cilët të etur për të kryer shifrat dhe tema sociale, artist Chen Wenji përsëritet kryerjen botën e pajetë materiale. Në mënyrë të veçantë, shumica e pikturave të krijuara nga Chen Wenji janë ende, jeta ndërtesat, tuba industriale, objekte, forma gjeometrike, të lehta dhe hije. Me këto prodhime pikturë pastër, Chen Wenji pezulluar jetën social, njerëzor, dhe karakteristika të lartë pikturë shkallë dhe teknike të bëjë objektet realitetin në pikturat e tij tregojnë abstrakte të ndikojë. Ndoshta ju nuk mund ta kuptoj konceptin në shikim Frist, por ju mund të vlerësojmë atë gradualisht.

Stili Chen Wenji e arti është mungesa e pjesëmarrjes Pozitive ndaj tendencave sociale të tre dekadave të fundit në Kinë, si në qoftë se ai jetonte në botën e imagjinatës së tij personale, dhe mbetet e pandryshuar të gjithë së bashku. Stili artist Chen Wenji e artit është shumë e pavarur dhe me prek dallueshme personale. Ai nuk është gjithmonë një vullnetarisht vetmuar, në një kuptim, ai është një Evader i një shumëllojshmëri të trendeve ide dhe aktiviteteve.

Artist Chen Wenji ishte si për të rindërtuar veten e artit në një hapësirë ​​të çuditshme, dhe bashkëveprojnë me mjedisin, dhe në të njëjtën kohë të gëzojnë sfida eksperimentale gjatë në procesin krijues, për të pasqyruar lirinë individuale, si sa është e mundur në këtë eksperiment. Ndërsa në qoftë se në botë të kufizuar reale, të drejtuar alternuar në dy shtete diametralisht të kundërta të "pasiv" dhe "aktiv", dhe të njëjtën kohë ka përfunduar serinë e ndryshimeve në artin e tij objektivisht.

Herë pas here ju mund të kapur e tij si prej fëmije pamjet fun dhe të pafajshëm flashed nga sytë, nëpër fytyrën e të rriturve tij pafuqishëm për t'u takuar me ju.

Rreth Artist Chen Wenji:

Z. Chen Wenji, i cili ka lindur në 11 prill 1954 dhe tani është duke jetuar në Shanghai, Kinë.

Karrierës Brief:

1978: Diplomuar nga Departamenti Shtyp në Kolegjin Bukura Qendrore Arteve, dhe pastaj ka vepruar si një mësues në Kolegjin. Tani ai është duke vepruar si një profesor i asociuar në departamentin e freskës së Kolegjit Bukura Qendrore Arteve.
1987: Një pikturë e tij të naftës punimet janë përzgjedhur për të marrë pjesë Kinë Painting 1 Ekspozitën vaj;
1989: Pjesëmarrës Ekspozitën Kinës moderne Artit dhe 7 ekspozitë kombëtare Art;
1991: Një pikturë e tij të naftës punimet janë përzgjedhur për të marrë pjesë pikturë të naftës Ekspozitën Kinë vjetor;
1993: Mori pjesë në Painting 'Juxiang' Ekspozitën e naftës dhe 93 'Painting Kinë Oil Ekspozitës Vjetor;
1994: Mori pjesë në 'Fuqia e Lines - New York, Pekin dhe Hong Kong' Ekspozita;
1995: Mori pjesë në Kolegjin e Artit Qendrore - Paris Lartë Acadimies klasës Shtyp Komunikimit ekspozitë dhe Bashkëkohor pikturës Kinës Oil Ekspozitës;
1996: Mori pjesë në Përsëriteni • Start - 96 Painting Oil Ekspozita;
2000: pikturë Oil puna "Drita Pass Away" u janë përzgjedhur për të marrë pjesë në 20 shekullit pikturës Kinës Ekspozita naftës

Shpërblimet:
- Pikturë Oil punë "Blue Sky, Mjedisi Grey", u shpërblye me çmimin e shkëlqyer në Kinë Pikturë Ekspozitën Oil 1 dhe shpërblehet me çmimin e argjendtë në Ekspozitën Oil Painting Kinës në vitin 1993;
- Puna Print "Karrige, soba" është mbledhur nga Muzeu i Big Britin

Publikime:

"Chen naftës Wenji Trupi pikturave" (1987, Sichuan Renmei për shtyp)

* Burim origjinal: Bashkëkohore kineze Artist Oil Chen Wenji Painting Art Appreciation - Blue Sky, Mjedisi Grey

Kjo hyrje ishte postuar në vaj ende pikturë e jetës dhe tagged , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>