Artist Bashkëkohor kineze Pikturë Art Wang Hui Oil Appreciation - A Night On The Moonlit lumit Pranvera


Artist Wang Hui Realizmi romantike Oil Pikturë Puna - A Night On The Moonlit lumit Pranvera

Pikturë Titulli: Një Moonlit Night On The River Pranvera

Artist: Wang Hui (Kinë)

Pikturë Size: 120 * 105cm

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: Unknown

Artist Wang Hui angazhuar kryesisht me krijimin pikturë të naftës , i cili gjithashtu ka punuar me piktura bojë uji opake dhe piktura kineze. Pikturat e tij portret janë të gjalla dhe të shkëlqyer, portretet e tij lirike dhe peizazhe, ende piktura e jetës dhe vepra të tjera imazhet kryesisht figurative me përzierje zgjuar e praktikave të performancës dhe ngjyra të pasura të bukura, duke krijuar një shumëllojshmëri të misterioze, mjegullt, elegante dhe artistike atmosferë dhe të pasur orientale romance, lëshojnë charms forta artistike, duke e parë ata pikturë që ju do të bien në një fushë ëndërr, dhe duke shkaktuar mendimet pafund dhe reveries.

Rreth Artist Wang Hui:

Z. Wang Hui, i cili ka lindur në vitin 1943, u diplomua në Akademinë Xun Lu e Arteve të Bukura në vitin 1959, dhe u diplomua në Akademinë e Arteve të Bukura Qendrore në vitin 1968, mësohet nga artisti i njohur ndërkombëtarisht Wu Guanzhong dhe profesorëve të tjerë të famshëm të artit.

Artist Wang Hui është angazhuar në krijimin pikturë për më shumë se 40 vjet, ai ka krijuar një numër të madh të pikturave, janë përzgjedhur gjithashtu të marrin pjesë një duzinë të ekspozita kombëtare dhe ndërkombëtare në shkallë të gjerë, dhe kanë fituar disa çmime. Artworks krijuar nga artisti Wang Hui kemi qenë në të treguar ose të mbledhura në Azi, Evropë, Amerikë, Australi dhe më shumë se dhjetë vende dhe rajone.

Mbahet ekspozitë në Muzeun e Artit të Kinës në vitin 1993;
Ekspozita mbajtur artit në Indi dhe Indonezi për disa kohë gjatë 1994-1997;
Mbajtur një ekspozita arti në Shtetet e Bashkuara në vitin 1999.

Veprat përfaqësuese:

Oil pikturë "Pesë Historiku", "Dërgimi Librin" "mëngjesin e Jetës", "Moonlit Night në lumin Spring" "Zemra Torrent • Ba Jin", "Crystal Heart • Bing Xin", "Presidenti i shtetit Liu Shaoqi", etj, shumica e tyre janë mbledhur nga muzetë e famshme dhe mbledhësit në shtëpi dhe jashtë vendit.

* Original Source: Artist Bashkëkohore kineze Wang Hui Oil Painting Art mirënjohje

Kjo hyrje ishte postuar në Realizmit Oil Painting . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>