Kineze Artisti Bashkëkohore Oil Painting Art Cai Liang Appreciation - Aktorja e Zang Drama


Artisti Cai Oil Painting Liang Njerëzit Puna Appreciation - Aktorja e Zang Drama

Pikturë Titulli: artistja Zang Drama

Artist: Cai Liang (Kinë)

Pikturë Size: 60 * 90cm

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: 1995

Cai Liang, është një prej gjeneratës së parë të artistëve në Kinë që kishin qenë të mësuar në ish-Bashkimin Sovjetik dhe më pas u kthye në Kinë të re, i cili ka fituar acchievements të mëdha në fushën e mësimdhënies pikturë kineze të naftës.

Artisti Cai Liang është më dept në kryerjen e temës së historisë revolucionare të jetës së fermerëve nga territoret Northwest në Kinë, përfaqësuesi i tij punon "Yan'an pishtari", "japë strehim" janë mbledhur dhe tregoi në Muzeun e Historisë Revolucionare kineze dhe Muzeu i Artit të Kinës, dhe ka ndikuar në tërësi dy breza të tërë njerëzish shumë.

Rreth Artist Cai Liang:

Z. Cai Liang, i cili ishte lindur në Sep.1392 dhe vdiq në gusht të vitit 1995, dhe ishte i aftë në krijimin pikturë naftës.

Artisti Cai Liang u diplomua nga departamenti pikturë në Akademinë e Arteve të Bukura Qendrore në vitin 1953, dhe u diplomua nga klasa e PD në kolegj të njëjtë, i cili kishte qenë i angazhuar në krijimin e artwork në degën Shan'xi të Kinës Shoqata e Artistëve dhe Shanxi Kulturës Bureau , dhe janë veproi si profesor në Institutin e Arteve të Bukura Zhejiang.

Përfaqësuesi punon:

"Huazimi një AKOMODIMI", "Një Ekipi Yangko vijnë në Xhennet xinxife", "Danqing Career", "pishtarë Yan'an" (mbledhur nga Kina Revolucionit Muzeu "" Biri i bujkut të varfër "(mbledhur nga Kina Galerinë e Arteve të Bukura);" Tre Forcat kryesore të Ushtrisë së Kuqe Bashkohu Force "(mbledhur nga Kina Popullore Muzeun Ushtarak të Revolucionit"

Ekspozitat kryesore:

1964: Ekspozita Kombëtare e Arteve të Bukura për 15 vjetorit të themelimit të vendit tonë;
1972 & 1974: Ekspozita Kombëtare Fine Arts
1978: National Bi-Festimi Ekspozita;
1979: Ekspozita Kombëtare e Arteve të Bukura për përvjetorin e 30-të të themelimit të vendit tonë;
1984: Ekspozita Kombëtare e Arteve të Bukura për 305h vjetorit të themelimit të vendit tonë;
1987: 1st National Oil Painting Art Exhibition;
1993: 2 Oil Painting Art Exhibition;
dhe kështu me radhë;

Mbledhja e Records:

Kina Revolucioni Muzeu Ushtarak (4 piktura);
Kina Fine Art Galeri (9 piktura);
Yan'an Revolucioni Muzeu Memorial;
Ning xia-Muzeu;
Yan'cheng The New Katërt të Ushtrisë Muzeu Memorial;

Guangdong Opium Hu'men ngrohtë Muzeu Memorial

dhe kështu me radhë.

Publicaitons:
"Cai Liang njerëzit piktura në vaj" Skica "Painting Oil Portret Përzgjedhje"; "Sketch Pencil dhe Ngjyrat Induksioni" "Cai Zhang Liang & Zining Selection pikturë Oil"; "Cai Liang Artworks Collection" dhe kështu me radhë.

* Burim origjinal: Kineze Artist Bashkëkohore Oil Painting Art Cai Liang Appreciation - Aktorja e Zang Drama

Kjo hyrje ishte postuar në të e Popullit Oil Painting dhe tagged , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>