Artist bashkëkohore kineze Chen Yifei Oil Painting Art Appreciation - Player Flaut

Artist Chen Yifei Njerëzit Oil Painting Appreciation-Puna Player Flaut

Titulli: Pikturë lojtarin Flaut

Artist: Chen Yifei (Kinë)

Pikturë Madhësia: 173 * 173cm

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: 1987

Përbërja e Painting "lojtar flaut" është e thjeshtë dhe të hollë, të pastër me ngjyrë, karakterizimi është dinjitoze dhe elegante. Sfondi dhe subjekt i punës pikturë të naftës është kryesisht e zezë në të mëdha, por artist Chen Yifei aplikuar me kontrast dhe ngjyra e dritës smartly, sfidë kulmin e teknikave të pikturës realiste. ai përdor klasike dhe ultra-Realizmi teknika të kombinuara, dhe të integruar dhe me nuanca delikate exoticism lindore, pra për të kryer disponimi elegante e lojtar flaut femërore të natyrshme dhe gjallërisht.

Rreth Artist Chen Yifei:

Z. Chen Yifei (1946/4/14 -4/10/2005), i cili ka lindur më 4 prill, 1946 në Zhenhai, Ningbo, provincën Zhejiang, Kinë, dhe vdiq më Arpil 10, 2005 në SHBA

artist Chen Yifei u diplomua në Kolegjin e Arteve të Bukura Shangait dhe hyri pikturë të naftës dhe Studio Skulptura krijues në Shanghai Akademinë e Arteve në vitin 1965, dhe ka vepruar si një nga headers të grupit pikturë naftës.

Pasi që jetojnë në Shtetet e Bashkuara që nga viti 1980, Chen Yifei fokusuar në kërkimin e pikturave kineze themed të naftës dhe krijimet. Pas viteve të përpjekjeve të palodhur dhe ka arritur sukses të pazgjidhura dhe zoti Chen të bëhet një mirë-njohur Artistët kinezë në shtëpi dhe jashtë vendit.

Gjatë 60-70 Chen Yifei krijua "lumi" Yellow ", zënë Hall presidenciale", "Shëtitës" dhe të tjera të mirënjohura piktura të shkëlqyera të naftës, i cili la të dal nga artistë të së njëjtës moshë.

Në vitin 1980 artist Chen Yifei shkoi në Shtetet e Bashkuara me vetëm 38 dollarë amerikanë për të ndjekur një studim të mëtejshëm dhe të kapur një diplomë master e artit në vitin 1984. Më vonë ai e angazhuar në prodhimin e piktura në vaj në Nju Jork dhe u mbajt ekspozita personale në Uashington, Nju Jork, Tokio dhe vende të tjera.

Artworks e Chen Yifei ishin dërguar për të ankandeve në piktura në vaj të cilësisë që mbahen në familje dhe në Hong Kong, dhe puna e tij të naftës pikturë "Highland doganore" ka fituar çmimin më të lartë në ankand piktura vaj kineze.

* Burim origjinal: Artist Chen Yifei Oil Painting Art Appreciation - Player Flaut

Kjo hyrje ishte postuar në të naftës pikturë Character dhe tagged , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>