Kineze Artisti Bashkëkohore Oil Painting Art Du Hao Appreciation - Still Pranvera

Artist Kafshëve Du Hao naftës pikturë Still Work Appreciation-Pranvera

Pikturë Titulli: Still Pranvera

Artist: Du Hao (Kina)

Pikturë Size: 150 * 120cm

Media: Vaj në kanavacë

Koha Krijimi: 2008

Rreth Artist Du Hao:

Nuk janë të shumta dhe mjeshtrave gjeniale të pikturave tigër në historinë kineze, artistë bashkëkohore të painging kinez Liu Kui-Ling Liu dhe Jiyou (babai dhe i biri), artisti Hu Shuang-një, Ai Xiang-ning, të cilit i veprave të artit e vizatimit tradicionale kineze gongbi ose piktura kineze të gjithë kanë karakteristikat e tyre, sidomos kineze moderne artist Dazhong Feng, të cilit i përpiktë-style tigër ka acchieve në një notë të lartë, dhe kanë shumë mahnitëse.

Megjithatë, nuk ka pasur precedentë në vaj piktura tigër në Kinë, kështu që nuk ka asnjë trashëgimi dhe të mësojnë se artistët mund të mësojnë nga, vetëm për të zbuluar dhe për të krijuar nga lige reale. Piktura tigër Artist Du Hao të naftës janë gjithashtu "përpiktë"-style, por "furçë të butë" i saj është i ndryshëm nga piktura tradicionale kineze, pa marrë parasysh se sa mirë e flokëve sillky në pikturat kineze, se sa numri i herë pasqyruara janë, ajo mund të gjithashtu të jetë shumë e sheshtë dhe të hollë, ndërsa Tiger pikturë Du Hao naftës së jo vetëm që ka flokët absolutisht gjobë mëndafshtë, por gjithashtu ka pikturuar një "bip butesi" gjallërisht, ju mund të imagjinoni se sa e vështirë ishte.

Rreth Artist Du Hao:

Z. Du Hao, i cili u kthye nga qyteti Jinzhou, Liaoning Province, Kina, dhe u diplomua nga Akademia Xun Lu e Arteve të Bukura në vitin 1984.

Tani Artist Du Hao është një nga piktorët e stafit të Seminarit Pekinit Pikturë kineze, drejtor i Tiger Painting Art Studio Manchurian Oil ', i cili është i specializuar në studimin dhe krijimin e pikturës Manchurian tigër të naftës për 20 vjet, dhe ka arritur arritje të mëdha në tigër pikturë të naftës, dhe i njohur edhe si "Nr.1 e kineze Pikturë Tiger Oil".

Tigër Du Hao pikturë e naftës punimet janë vlerësuar shumë për origjinalitetin e tij unike reative, dizajn të sofistikuar, teknikat e sakta të aftë dhe imazhe të gjalla, me ndikim të fortë vizual dhe ndjenjë estetike, veprat e tij kanë abtained shumë lëvdata nga ekspertët në ciklin e artit. dhe shumë veprat e tij kanë qenë të zgjedhur për të marrë pjesë në ekspozita të ndryshme vendase dhe të huaja, gjithashtu kemi fituar favore të madh të mbledhësit të artit shumë, artworks e tij kanë vlerë të lartë dhe vlera e mbledhjes vlerësimin.

* Burim origjinal: Kineze Artist Bashkëkohore Oil Painting Art Du Hao Appreciation - Still Pranvera

Kjo hyrje ishte postuar në Oil Painting Kafshëve dhe tagged , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>