Современите кинески уметник Ду Hao сликите во масло уметничко вреднување - Сепак пролет

Уметник Du Hao Животински сликите во масло Работа Благодарност-Сепак пролет

Сликарство Наслов: Сепак пролет

Легенда: Du Hao (Кина)

Сликарство Големина: 150 * 120cm

Медиуми: масло на платно

Време на креирање: 2008

За Уметникот Du Hao:

Постојат многу гениј и мајстори на тигар слики во кинеската историја, современи уметници на кинески painging Лиу Kui-Линг и Лиу Jiyou (татко и син), уметник Ху Shuang-ан, Тој Ксијанг-Ning, чии дела на кинеската традиционална gongbi цртеж или кинески слики сите имаат свои карактеристики, особено кинески модерен уметник Фенг Dazhong, чиј прецизен стил тигар има acchieve на врвот одделение, и имаат зачудувачки многу.

Сепак, немаше преседани на тигар масла на платно, во Кина, па нема наследство и да научат уметниците можат да учат од, само за да открие и да се создаде од вашето реално lige. Уметник Du Hao тигар масла на платно се исто така "прецизен" стил, но нејзиниот "Свилен четка" е различна од традиционалната кинеска слики, без разлика како парична казна sillky коса во кинески слики, колку бројот на рендерирање Часовите се според зоната, може да исто така, да биде премногу рамни и тенка, додека Тигар масло Ду Hao сликарство не само што има апсолутно чисто свилен коса, но, исто така, има насликано "кадифе ѕвонче" сликовито, можете да замислите колку е тешко тоа беше тоа.

За Уметникот Du Hao:

Г-дин Du Hao, кој дојде од Jinzhou градот, Liaoning провинција, Кина, и беше дипломирал на Лу Џун инструментот Академијата за ликовни уметности во 1984 година.

Сега Уметникот Du Hao е една од вработените сликари на Пекинг кинески Сликарство Семинар, директор на Манџурискиот Тигар сликите во масло ликовно студио ", кој има специјализирана за истражување и креирање на Манџурискиот тигар сликите во масло за 20 години, и го постигнеме големи дострели на тигар сликите во масло, и исто така познат како "бр.1 на кинески Тигар сликите во масло".

Du на Hao тигар масло сликарство дела беа ценети многу за својата единствена reative оригиналност, софистициран дизајн, точни вешти техники и живи слики, со силна визуелна влијание и естетски смисла, неговите дела се abtained високо пофалби од експерти во уметноста циклус. и многу негови дела биле избрани да учествуваат различни домашни и странски изложби, исто така, имаат освоено голем фаворизира на многу уметнички колекционери, неговите дела имаат високи колекција вредност и благодарност вредност.

* Авторски ресурс: современа кинески уметник Ду Hao сликите во масло уметничко вреднување - Сепак пролет

Овој запис беше објавен во животните на нафта Сликарство и обележани , , , , , . Обележувач на Линк .

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>